072-33-80-411
רוצים לבצע הזמנה? חייגו

פירות וירקות כתרופה

פירות וירקות כתרופה

אחד הספרים המוצלחים בשנים האחרונות הוא 'היו מזונותיך תרופותיך'. מדגים גישה, שהיא בו בזמן אינטואיטיבית. ברור לכל כי על המזונות להוות את הדלק המתאים, ההולם והנכון ביותר לשמירת הגוף, כלומר על בריאותנו: נפש בריאה- בגוף בריא. מאידך, רבים חשים שהשיח הבריאותי העביר אותנו על דעתנו, נכנס לדקדוק יתר בכל קוצו של כל יוד, ולא מאפשר גם את ההנאה הפשוטה מאוכל.

דרך המלך בין בריאות לתזונת ירקות ופירות:
לכן דרך המלך היא כמובן להכיר את היתרונות הבריאותיים והרפואיים שבירקות ופירות,  ולהרכיב תפריט שיכלול את  מירב הבריאות, הצרכים שלנו כמענה על החוסרים הספציפיים שלנו, בכפוף כמובן, חשוב מכל- להעדפות חוש הטעם והחך שלנו. רק שילוב בין העדפות החך והעין, יחד עם  החוסר האישי, והצורך הכללי- יאפשר לנו ליהנות מיתרונות התזונה האידאלית- ירקות ופירות.

פירות וירקות כתרופה:
הירקות והפירות שאנו צורכים תורמים לנו המונים של ויטמינים: ויטמין A להתחדשות התאים, ויטמין C, ויטמין K, ועוד. הירקות גם מוסיפים חומצה פולית, בטא קרוטן , מינרלים, נוגדי חמצן – המגנים על העורקים ומחזקים את מערכת החיסון.

הירקות גם מוסיפים מים, ומכילים כמובן סיבים תזונתיים. בכך הם מקנים תחושת שובע בעלות מינימלית ונמוכה של קילו- קלוריות, ומגוננים על המערכת החיסונית שהפיטוכימיקלים – הכימיקליים הצמחים שבירקות- הכרחיים לה ומצויים באופ טבעי רק בהם.

רבים חוששים שלא לצורך מהסוכר שבפירות. אולם אנו שוכחים שסוכר הפירות, הפרוקטוז, הגלוקו והסוכרוז, נוהגים באופן שונה לחלוטין מהסוכר הלבן המעובד שאנו צורכים במזונות המעובדים, ושקצב ספיגתם בדם איטי יותר, ולכן גם קצב שחרור האינסולין בגוף איטי יותר.

כך למשל בפירות ההדר ובפירות רבים אחרים, שנוסף על כך מכילים גם את הפקטין – הסיבים התזונתיים שמסייעים להאטת קצב שחרור הסוכר והאינסולין, כמו גם להפחתת הכולסטרול הרע הLDL ועוד.

זו העת להזכיר שמקור שם הספר הוא במשפט שאמר אבי הרפואה המערבית עוד בעת העתיקה ביוון, היפוקרטס: 'מי יתן ומזונך יהיוה תרופתך, ותרופתך תהיה מזונך'. בכל הציוויליזציה האנושית בכל התרבויות שימשו הצמחים, ירקות ופירות מאז ומתמיד כרפואה העממית. החומרים הפעילים בירקות ופירות רבים מופיעים בגידולים רבים: הקפאין מופיע כחומר פעיל בצמחים רבים, כך גם התאופילין שבצמח התה, המנטול בצמח הנענע, הקפסאיצין בפלפלת החריפה וכן הלאה.
 

נשמח לעמוד לרשותכם
שלחו מייל dadovisa@gmail.com

התקשרו עכשיו 072-33-80-411
או שלחו אלינו הודעה ונחזור אליכם בהקדם